š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Alabaster Round Suspension Chandelier 52''
Dimensions
Height: 51.97 in (132 cm)Width: 27.56 in (70 cm)Depth: 27.56 in (70 cm)
Materials and Techniques:
AlabasterĀ
Ā
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | AlabasterĀ |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) Ā / White light 4000K |
| Dimension | Height: 51.97 in (132 cm)Width: 27.56 in (70 cm)Depth: 27.56 in (70 cm) |
| Number of Lights | Ā LED |
| Light Source | E12(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
$2,078.65
Original: $5,939.00
-65%Alabaster Round Suspension Chandelier 52''ā
$5,939.00
$2,078.65More Images


Alabaster Round Suspension Chandelier 52''
Dimensions
Height: 51.97 in (132 cm)Width: 27.56 in (70 cm)Depth: 27.56 in (70 cm)
Materials and Techniques:
AlabasterĀ
Ā
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | AlabasterĀ |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) Ā / White light 4000K |
| Dimension | Height: 51.97 in (132 cm)Width: 27.56 in (70 cm)Depth: 27.56 in (70 cm) |
| Number of Lights | Ā LED |
| Light Source | E12(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dimensions
Height: 51.97 in (132 cm)Width: 27.56 in (70 cm)Depth: 27.56 in (70 cm)
Materials and Techniques:
AlabasterĀ
Ā
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | AlabasterĀ |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) Ā / White light 4000K |
| Dimension | Height: 51.97 in (132 cm)Width: 27.56 in (70 cm)Depth: 27.56 in (70 cm) |
| Number of Lights | Ā LED |
| Light Source | E12(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























