
Extra Large Chandelier For Foyer Living Room Staircase Crystal Ceiling Lighting Fixture
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 10,14,20,31,48 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,001.99
-65%$1,001.99
$350.70Extra Large Chandelier For Foyer Living Room Staircase Crystal Ceiling Lighting Fixture
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 10,14,20,31,48 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals,metal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 10,14,20,31,48 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |


















