
Creative Glass Pearl Necklace Pendnat Chandelier for Living/Dining Room/Staircase
Elevate your living space with luxury and sophistication with our Creative Glass Pearl Necklace Pendant Chandelier. Featuring solid faceted crystal and integrated LED modules, this chandelier exudes opulence. Customize the length strands to perfectly fit any room in your home. Add a touch of elegance to your living room, dining room, or staircase with this exquisite chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, metal |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Shape | Necklace |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $2,499.00
-65%$2,499.00
$874.65More Images














Creative Glass Pearl Necklace Pendnat Chandelier for Living/Dining Room/Staircase
Elevate your living space with luxury and sophistication with our Creative Glass Pearl Necklace Pendant Chandelier. Featuring solid faceted crystal and integrated LED modules, this chandelier exudes opulence. Customize the length strands to perfectly fit any room in your home. Add a touch of elegance to your living room, dining room, or staircase with this exquisite chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, metal |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Shape | Necklace |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your living space with luxury and sophistication with our Creative Glass Pearl Necklace Pendant Chandelier. Featuring solid faceted crystal and integrated LED modules, this chandelier exudes opulence. Customize the length strands to perfectly fit any room in your home. Add a touch of elegance to your living room, dining room, or staircase with this exquisite chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, metal |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Irradiation area: | Over 35㎡ |
| Fixture Shape | Necklace |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |























