
Creative Handmade Glass Cage Chandelier for Living Room/Dining Room/Staircase/Entryway/Foyer
Creative Handmade Glass Cage Chandelier for Living Room/Dining Room/Staircase/Entryway/Foyer
This handmade glass cage chandelier is a beautiful addition to any living room, dining room, staircase, entryway, or foyer. The intricate design and high-quality materials make for a stunning centerpiece that will elevate the atmosphere of any room. Expertly crafted for a unique and elegant touch.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom |
| Hanging Method | Rod(Customized) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $6,488.00
-65%$6,488.00
$2,270.80More Images





Creative Handmade Glass Cage Chandelier for Living Room/Dining Room/Staircase/Entryway/Foyer
This handmade glass cage chandelier is a beautiful addition to any living room, dining room, staircase, entryway, or foyer. The intricate design and high-quality materials make for a stunning centerpiece that will elevate the atmosphere of any room. Expertly crafted for a unique and elegant touch.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom |
| Hanging Method | Rod(Customized) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This handmade glass cage chandelier is a beautiful addition to any living room, dining room, staircase, entryway, or foyer. The intricate design and high-quality materials make for a stunning centerpiece that will elevate the atmosphere of any room. Expertly crafted for a unique and elegant touch.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom |
| Hanging Method | Rod(Customized) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |























