
Extra Large 7-Tier Luxury Crystal Chandelier in Black/Coffee/Gold/Chrome Finish Color
Elevate your space with our Extra Large Luxury Chandelier. Featuring a grand size and four stunning colors, this chandelier brings a touch of opulence to any room. Crafted with high-quality crystal, it exudes a luxurious style that will enhance the aesthetic of your home.
Product Details:
| VoltageĀ | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals, metal |
| Chain Length | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light SourceĀ | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or NotĀ | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 10ć”-35ć” |
| Fixture Shape | Round |
| Application scenario | Staircase, Hotel entrance, Hallway, Living room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years Ā ,Ā 90 days no reason to return |
More Images
















Extra Large 7-Tier Luxury Crystal Chandelier in Black/Coffee/Gold/Chrome Finish Color
Elevate your space with our Extra Large Luxury Chandelier. Featuring a grand size and four stunning colors, this chandelier brings a touch of opulence to any room. Crafted with high-quality crystal, it exudes a luxurious style that will enhance the aesthetic of your home.
Product Details:
| VoltageĀ | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals, metal |
| Chain Length | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light SourceĀ | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or NotĀ | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 10ć”-35ć” |
| Fixture Shape | Round |
| Application scenario | Staircase, Hotel entrance, Hallway, Living room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years Ā ,Ā 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with our Extra Large Luxury Chandelier. Featuring a grand size and four stunning colors, this chandelier brings a touch of opulence to any room. Crafted with high-quality crystal, it exudes a luxurious style that will enhance the aesthetic of your home.
Product Details:
| VoltageĀ | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals, metal |
| Chain Length | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light SourceĀ | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or NotĀ | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 10ć”-35ć” |
| Fixture Shape | Round |
| Application scenario | Staircase, Hotel entrance, Hallway, Living room |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years Ā ,Ā 90 days no reason to return |





















