
Extra Large Round Acrylic and Stainless Steel Multi-Layer Chandelier for High Ceilings
Creative modeling design, to create a strong sense of space light color through the refraction of the modeling is a sense of beauty, for your life to create an elegant and light luxury, without losing the sense of fashion, creative modeling to add some color
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Wire Length: | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 15-30m² |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $3,998.00
-65%$3,998.00
$1,399.30More Images


























Extra Large Round Acrylic and Stainless Steel Multi-Layer Chandelier for High Ceilings
Creative modeling design, to create a strong sense of space light color through the refraction of the modeling is a sense of beauty, for your life to create an elegant and light luxury, without losing the sense of fashion, creative modeling to add some color
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Wire Length: | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 15-30m² |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Creative modeling design, to create a strong sense of space light color through the refraction of the modeling is a sense of beauty, for your life to create an elegant and light luxury, without losing the sense of fashion, creative modeling to add some color
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Acrylic |
| Wire Length: | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 15-30m² |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |























