
Extra Large Multi-Tiered Spiral Crystal Chandelier In Black Finish
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installedĀ before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
Product Details:
| Voltage:Ā | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:Ā | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:Ā | E12 LED BulbĀ |
| Bulb Included Or Not:Ā | Yes |
| Dimmable:Ā Ā | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area:Ā | 15ć”-35ć” |
| Fixture Shape: | Round |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,298.00
-65%$1,298.00
$454.30More Images




Extra Large Multi-Tiered Spiral Crystal Chandelier In Black Finish
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installedĀ before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
Product Details:
| Voltage:Ā | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:Ā | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:Ā | E12 LED BulbĀ |
| Bulb Included Or Not:Ā | Yes |
| Dimmable:Ā Ā | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area:Ā | 15ć”-35ć” |
| Fixture Shape: | Round |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installedĀ before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
Product Details:
| Voltage:Ā | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:Ā | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:Ā | E12 LED BulbĀ |
| Bulb Included Or Not:Ā | Yes |
| Dimmable:Ā Ā | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area:Ā | 15ć”-35ć” |
| Fixture Shape: | Round |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |





















