
Fun Designer Large Lighting Fixtures, Luxury Chandeliers
PRODUCT INFORMATION
- Standard rods Length Maximum Height: 72ā³ The length of the hanging wire can be adjusted and the appearance shape can be combined freely.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Seashell discs, stainless steel rings, ceiling plate made of MDF (white lacquered), and transparent plastic cord. |
| Light source color | Warm white 2700k (Default) |
| Dimension | Ć 39.4ā x H78.7ā |
| Number of Lights | -- |
| Light Source | E26 / E27 included light bulbs |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $16,149.00
-65%$16,149.00
$5,652.15More Images


Fun Designer Large Lighting Fixtures, Luxury Chandeliers
PRODUCT INFORMATION
- Standard rods Length Maximum Height: 72ā³ The length of the hanging wire can be adjusted and the appearance shape can be combined freely.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Seashell discs, stainless steel rings, ceiling plate made of MDF (white lacquered), and transparent plastic cord. |
| Light source color | Warm white 2700k (Default) |
| Dimension | Ć 39.4ā x H78.7ā |
| Number of Lights | -- |
| Light Source | E26 / E27 included light bulbs |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
PRODUCT INFORMATION
- Standard rods Length Maximum Height: 72ā³ The length of the hanging wire can be adjusted and the appearance shape can be combined freely.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Seashell discs, stainless steel rings, ceiling plate made of MDF (white lacquered), and transparent plastic cord. |
| Light source color | Warm white 2700k (Default) |
| Dimension | Ć 39.4ā x H78.7ā |
| Number of Lights | -- |
| Light Source | E26 / E27 included light bulbs |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























