
Luxury Candle Light Blue&Black Crystal Chandelier for Bedroom
Elevate the ambiance of your living space with our luxurious blue and black crystal chandelier. Designed to exude opulence and sophistication, this high-quality fixture will bring a regal and refined atmosphere to your home. Perfect for living rooms, bedrooms, and dining rooms.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | 24% Pbo Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14*24 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Chains(78.7" Adjustable) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $5,813.00
-65%$5,813.00
$2,034.55More Images





Luxury Candle Light Blue&Black Crystal Chandelier for Bedroom
Elevate the ambiance of your living space with our luxurious blue and black crystal chandelier. Designed to exude opulence and sophistication, this high-quality fixture will bring a regal and refined atmosphere to your home. Perfect for living rooms, bedrooms, and dining rooms.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | 24% Pbo Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14*24 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Chains(78.7" Adjustable) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the ambiance of your living space with our luxurious blue and black crystal chandelier. Designed to exude opulence and sophistication, this high-quality fixture will bring a regal and refined atmosphere to your home. Perfect for living rooms, bedrooms, and dining rooms.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | 24% Pbo Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14*24 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Chains(78.7" Adjustable) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |























