
Luxury Crystal and Metal Chain Pendant Chandelier for High Ceilings with Modern Finish
Note:
Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
*Single Pendant Size: L12"*W2"*H20"
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Style: | Modern |
| Canopy | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 25㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Hanging Method: | Chain(78.7" maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,379.00
-65%$1,379.00
$482.65More Images










Luxury Crystal and Metal Chain Pendant Chandelier for High Ceilings with Modern Finish
Note:
Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
*Single Pendant Size: L12"*W2"*H20"
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Style: | Modern |
| Canopy | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 25㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Hanging Method: | Chain(78.7" maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
*Single Pendant Size: L12"*W2"*H20"
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Style: | Modern |
| Canopy | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 25㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Hanging Method: | Chain(78.7" maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |





















