
Luxury Empire Candle Lights Crystal Chandelier for High-ceiling
Note:
Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Style: | Modern |
| Canopy | Yes |
| Bulb Type | E14 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 25㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | High-ceiling |
| Hanging Method: | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $9,519.00
-65%$9,519.00
$3,331.65More Images






Luxury Empire Candle Lights Crystal Chandelier for High-ceiling
Note:
Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Style: | Modern |
| Canopy | Yes |
| Bulb Type | E14 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 25㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | High-ceiling |
| Hanging Method: | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Style: | Modern |
| Canopy | Yes |
| Bulb Type | E14 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 25㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | High-ceiling |
| Hanging Method: | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |























