
Luxury Floating Glaciers Diamond Crystal Chandelier for Staircase/Foyer/Entryway
*Square Canopy available in 13, 25, 41 Light configurations
*Light Body: H18"/H22"
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal, Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Entryway |
| Hanging Method | Wires |
| Wire Length | Adjustable 118.1"Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $3,399.00
-65%$3,399.00
$1,189.65More Images




Luxury Floating Glaciers Diamond Crystal Chandelier for Staircase/Foyer/Entryway
*Square Canopy available in 13, 25, 41 Light configurations
*Light Body: H18"/H22"
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal, Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Entryway |
| Hanging Method | Wires |
| Wire Length | Adjustable 118.1"Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
*Square Canopy available in 13, 25, 41 Light configurations
*Light Body: H18"/H22"
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal, Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Entryway |
| Hanging Method | Wires |
| Wire Length | Adjustable 118.1"Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |





















