
Luxury Multi-tiered Crystal Chandelier for Hotel/Restaurant/Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 30㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Hotel/Restaurant/Villa/Staircase |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | 78.7" |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $2,999.00
-65%$2,999.00
$1,049.65More Images

Luxury Multi-tiered Crystal Chandelier for Hotel/Restaurant/Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 30㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Hotel/Restaurant/Villa/Staircase |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | 78.7" |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 30㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Hotel/Restaurant/Villa/Staircase |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | 78.7" |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |























