
Luxury Palm Tree Glass Rods Chandelier for Hotel/Restaurant/Villa/Staircase
*Single Glass Rod Length: 43.3"
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 30㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Tree |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Hotel/Restaurant/Villa/Staircase |
| Hanging Method | Wires |
| Chain Length | Customized |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $4,998.00
-65%$4,998.00
$1,749.30More Images









Luxury Palm Tree Glass Rods Chandelier for Hotel/Restaurant/Villa/Staircase
*Single Glass Rod Length: 43.3"
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 30㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Tree |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Hotel/Restaurant/Villa/Staircase |
| Hanging Method | Wires |
| Chain Length | Customized |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
*Single Glass Rod Length: 43.3"
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Glass |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 30㎡-50㎡ |
| Fixture Shape | Tree |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Hotel/Restaurant/Villa/Staircase |
| Hanging Method | Wires |
| Chain Length | Customized |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |























