
Modern Art Petunia Chandelier for Staircase/Foyer/Living Room
*The size as well as the shape of the canopy can be customized, if you need, please contact us!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Canopy Color | Black(support customization) |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room |
| Hanging Method | Flush Mounted/Wires |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $2,199.00
-65%$2,199.00
$769.65More Images








Modern Art Petunia Chandelier for Staircase/Foyer/Living Room
*The size as well as the shape of the canopy can be customized, if you need, please contact us!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Canopy Color | Black(support customization) |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room |
| Hanging Method | Flush Mounted/Wires |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
*The size as well as the shape of the canopy can be customized, if you need, please contact us!
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Canopy Color | Black(support customization) |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room |
| Hanging Method | Flush Mounted/Wires |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |





















