
Modern Belt Alabaster Drops LED Chandelier
Note:
* Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Alabaster, Leather |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Belt |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method: | Wire |
| Wire Length: | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $2,699.00
-65%$2,699.00
$944.65More Images






Modern Belt Alabaster Drops LED Chandelier
Note:
* Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Alabaster, Leather |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Belt |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method: | Wire |
| Wire Length: | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Alabaster, Leather |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Belt |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method: | Wire |
| Wire Length: | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |





















