
Modern Crystal Bullet Necklace Chain Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer/Hotel/Restaurant
Modern Crystal Bullet Necklace Chain Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer/Hotel/Restaurant
Note:
* Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* One meter of chain contains 10 crystal bullets.
*If you want to customize it, please provide us with the Diameter and Height you want.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room |
| Hanging Method: | Flush Mounted |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $6,299.00
-65%$6,299.00
$2,204.65More Images











Modern Crystal Bullet Necklace Chain Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer/Hotel/Restaurant
Note:
* Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* One meter of chain contains 10 crystal bullets.
*If you want to customize it, please provide us with the Diameter and Height you want.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room |
| Hanging Method: | Flush Mounted |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please check the before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* One meter of chain contains 10 crystal bullets.
*If you want to customize it, please provide us with the Diameter and Height you want.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room |
| Hanging Method: | Flush Mounted |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |























