
Modern Creative Clear Crystal Maple Leaf Chandelier for Living Room/Bedroom
Add a touch of elegance to your living or dining room with our Modern Creative Clear Crystal Maple Leaf Chandelier. Handcrafted with high-quality materials, this unique design offers a contemporary flair and becomes a stunning statement piece. Elevate your home decor with this sophisticated chandelier.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | 24% Pbo Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14*18 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Pole(Customized) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $4,487.00
-65%$4,487.00
$1,570.45More Images














Modern Creative Clear Crystal Maple Leaf Chandelier for Living Room/Bedroom
Add a touch of elegance to your living or dining room with our Modern Creative Clear Crystal Maple Leaf Chandelier. Handcrafted with high-quality materials, this unique design offers a contemporary flair and becomes a stunning statement piece. Elevate your home decor with this sophisticated chandelier.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | 24% Pbo Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14*18 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Pole(Customized) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of elegance to your living or dining room with our Modern Creative Clear Crystal Maple Leaf Chandelier. Handcrafted with high-quality materials, this unique design offers a contemporary flair and becomes a stunning statement piece. Elevate your home decor with this sophisticated chandelier.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | 24% Pbo Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14*18 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | No |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Pole(Customized) |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |























