
Modern Crystal Whispers LED Floating Light Fixture Artistic Chandelier for Hall
*Single Pendant Size: L10.24"(L26cm)
| Voltage: | 110V-120V/220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | Integrated LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Whisper |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room |
| Hanging Method: | wires(118.1"Maximum) |
| Warranty | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $2,399.00
-65%$2,399.00
$839.65More Images







Modern Crystal Whispers LED Floating Light Fixture Artistic Chandelier for Hall
*Single Pendant Size: L10.24"(L26cm)
| Voltage: | 110V-120V/220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | Integrated LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Whisper |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room |
| Hanging Method: | wires(118.1"Maximum) |
| Warranty | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
*Single Pendant Size: L10.24"(L26cm)
| Voltage: | 110V-120V/220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | Integrated LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape: | Whisper |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room |
| Hanging Method: | wires(118.1"Maximum) |
| Warranty | 3 years, 90 days no reason to return |





















