
Modern Floating Long Gold Pendant Celing Chandelier for Living Room/High-ceiling
Note:
* Please check theĀ Ā before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic, Stainless Steel |
| Style: | āModern |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15ć”-30ć” |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/High-ceiling |
| Hanging Method: | Wires(118.1" Maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $2,535.00
-65%$2,535.00
$887.25More Images













Modern Floating Long Gold Pendant Celing Chandelier for Living Room/High-ceiling
Note:
* Please check theĀ Ā before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic, Stainless Steel |
| Style: | āModern |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15ć”-30ć” |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/High-ceiling |
| Hanging Method: | Wires(118.1" Maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please check theĀ Ā before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic, Stainless Steel |
| Style: | āModern |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15ć”-30ć” |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/High-ceiling |
| Hanging Method: | Wires(118.1" Maximum) |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |























