
Modern Luxury Exquisite Flush Mount Crystal Chandelier for Low-ceiling Space
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E12 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Low Ceiling Hall/Living Room |
| Hanging Method: | Flush Mount |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $4,890.00
-65%$4,890.00
$1,711.50More Images





Modern Luxury Exquisite Flush Mount Crystal Chandelier for Low-ceiling Space
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E12 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Low Ceiling Hall/Living Room |
| Hanging Method: | Flush Mount |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E12 |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Low Ceiling Hall/Living Room |
| Hanging Method: | Flush Mount |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |























