
Modern Round 5-Layer Crystal Tassel Chandelier for Villa/Staircase/Foyer/Living Room
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Light Fixture Form: | Flush Mount Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Tier |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Hotel Lobby/Staircase |
| Hanging Method: | Flush Mounted |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $3,399.00
-65%$3,399.00
$1,189.65More Images










Modern Round 5-Layer Crystal Tassel Chandelier for Villa/Staircase/Foyer/Living Room
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Light Fixture Form: | Flush Mount Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Tier |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Hotel Lobby/Staircase |
| Hanging Method: | Flush Mounted |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Light Fixture Form: | Flush Mount Chandelier |
| Style: | Modern |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Tier |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Hotel Lobby/Staircase |
| Hanging Method: | Flush Mounted |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |





















