
Modern Multi-layer White Alabaster Chandelier for Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | G4 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Dining room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Rods |
| Wire Length | Non-adjustable |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $5,790.00
-65%$5,790.00
$2,026.50More Images








Modern Multi-layer White Alabaster Chandelier for Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | G4 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Dining room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Rods |
| Wire Length | Non-adjustable |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal, Alabaster |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | G4 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Dining room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Rods |
| Wire Length | Non-adjustable |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |























