
Modern Star Cube Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Wires |
| Wire Length | Adjustable 118.1" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $2,599.00
-65%$2,599.00
$909.65More Images




Modern Star Cube Chandelier for Living Room/Staircase/Foyer
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Wires |
| Wire Length | Adjustable 118.1" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Canopy | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-25㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living/Dining Room/Bedroom |
| Hanging Method | Wires |
| Wire Length | Adjustable 118.1" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |





















