🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Glass Globes Chandelier|Sputnik Ceiling Fixtures Light|Magic Bean Mid Century Pendant
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 19.7 inches, Pole Adjustable |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
The mid-century style lamps composed of spherical glass lampshades and its iconic sputnik silhouette rods. The shape is simple and exquisite, practical and beautiful, The shape is sleek and modern in design, suitable for commercial or residential lighting, such as bedroom, living room, dining room, exhibition hall, study and hotel room.
Select Number Of Lights
Select Color
Select Light Color
From $332.50
Original: $950.00
-65%Glass Globes Chandelier|Sputnik Ceiling Fixtures Light|Magic Bean Mid Century Pendant—
$950.00
$332.50More Images










Glass Globes Chandelier|Sputnik Ceiling Fixtures Light|Magic Bean Mid Century Pendant
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 19.7 inches, Pole Adjustable |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
The mid-century style lamps composed of spherical glass lampshades and its iconic sputnik silhouette rods. The shape is simple and exquisite, practical and beautiful, The shape is sleek and modern in design, suitable for commercial or residential lighting, such as bedroom, living room, dining room, exhibition hall, study and hotel room.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass , Brass |
| Pole Length: | 19.7 inches, Pole Adjustable |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Sputnik |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 6.5 kg |
| Hanging Method | Pole |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
The mid-century style lamps composed of spherical glass lampshades and its iconic sputnik silhouette rods. The shape is simple and exquisite, practical and beautiful, The shape is sleek and modern in design, suitable for commercial or residential lighting, such as bedroom, living room, dining room, exhibition hall, study and hotel room.























