
Nordic Simple Globe Pendant Suspension Light in Gold/Rose Gold
The design of this suspension light is simple and compact, making it suitable for modern spaces. Additionally, the lamp supports localized rotation adjustment, allowing for more angles and the ability to stabilize at specific angles.
| Voltage:Â | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, metal |
| Chain Length:Â | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:Â | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:Â | Yes |
| Dimmable:Â Â | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 5ăĄ-15㥠|
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3Â Years ,90Â days no reason to return |
Original: $299.00
-65%$299.00
$104.65More Images












Nordic Simple Globe Pendant Suspension Light in Gold/Rose Gold
The design of this suspension light is simple and compact, making it suitable for modern spaces. Additionally, the lamp supports localized rotation adjustment, allowing for more angles and the ability to stabilize at specific angles.
| Voltage:Â | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, metal |
| Chain Length:Â | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:Â | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:Â | Yes |
| Dimmable:Â Â | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 5ăĄ-15㥠|
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3Â Years ,90Â days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The design of this suspension light is simple and compact, making it suitable for modern spaces. Additionally, the lamp supports localized rotation adjustment, allowing for more angles and the ability to stabilize at specific angles.
| Voltage:Â | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Glass, metal |
| Chain Length:Â | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:Â | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:Â | Yes |
| Dimmable:Â Â | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 5ăĄ-15㥠|
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3Â Years ,90Â days no reason to return |


















