
PEZEO CRYSTAL CHANDELIER

Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Hand blown glass & Solid brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Dimension |
Height: 125.99 in (320 cm)Diameter: 21.66 in (55 cm) |
| Number of Lights | 12 crystal units (2 LED light sources at both ends of the crystal, 9 LED light sources at end of stems) |
| Light Source | LED |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Bathroom/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| Can be used in wet spaces | |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $4,559.00
-65%$4,559.00
$1,595.65More Images































PEZEO CRYSTAL CHANDELIER

Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Hand blown glass & Solid brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Dimension |
Height: 125.99 in (320 cm)Diameter: 21.66 in (55 cm) |
| Number of Lights | 12 crystal units (2 LED light sources at both ends of the crystal, 9 LED light sources at end of stems) |
| Light Source | LED |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Bathroom/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| Can be used in wet spaces | |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Hand blown glass & Solid brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Dimension |
Height: 125.99 in (320 cm)Diameter: 21.66 in (55 cm) |
| Number of Lights | 12 crystal units (2 LED light sources at both ends of the crystal, 9 LED light sources at end of stems) |
| Light Source | LED |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Bathroom/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| Can be used in wet spaces | |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























