
Round Ring Crystal Chandelier Luxury Modern Ceiling Fixtures Light For Living And Dining Room
Round Ring Crystal Chandelier Luxury Modern Ceiling Fixtures Light For Living And Dining Room
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steels |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Lights | 10 |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire, Adjustable |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,399.00
-65%$1,399.00
$489.65More Images

















Round Ring Crystal Chandelier Luxury Modern Ceiling Fixtures Light For Living And Dining Room
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steels |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Lights | 10 |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire, Adjustable |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steels |
| Chain Length: | Chain Adjustable 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 LED Bulb , Daylight |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Lights | 10 |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 12.5 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire, Adjustable |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |


















