
Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel quality crystals .?It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel?Wire |
| Warranty | 2 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,263.99
-65%$1,263.99
$442.40Tassel Rectangle Crystal Chandelier For Dining Room Island Kitchen
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel quality crystals .?It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel?Wire |
| Warranty | 2 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This luxury gorgeous retangle chandelier is designed with superior tassel quality crystals .?It is designed into a luxury modern style. It is far more stunning than the picture.?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire?Length:? | Wire Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 15 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel?Wire |
| Warranty | 2 Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |


















